MyFeed Personalized Content
1-3 Yaş Bebek Gelişim: Beslenme, Fiziksel, Uyku
Öğle Yemeği
Tarif
Favorilere ekle

12 Aylık Bebekler için Pizza Omlet Tarifi

1
Orta
30dk
Malzemeler
 • 20 g haşlanmış kelebek makarna
 • 1 yumurta 
 • 2 adet light üçgen peynir
 • 50 ml light süt
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 50 g ıspanak
 • 20 g kırmızı kapya biber
Adım adım
 • 20dk
  Hazırlık
 • 10dk
  Pişirme
 • 30dk
  Toplam süre
 • Pizza Omlet

  Pizza tadında bir omlet hazırlayacağız. Pizza omletimizin içerisinde yumurta, süt ve makarna var, Yumurta harika bir demir ve protein kaynağıdır. Özellikle et tüketmeyen çocuklar için içerisine kattığımız yumurtayla  çok güzel bir demir kaynağı omlet hazırlayacağız. Öncelikle bir adet yumurtamızı kırıyoruz. İçerisine sütümüzü ekliyoruz. İki adet üçgen peynir ekliyoruz. Özellikle light peynir tercih etmeliyiz, çünkü normalde çok yağlı bir peynir, light'ları daha ideal yağ miktarına sahip. Ve hepsini çırpıyoruz. Böylece yumurtamızı hazırladık, şimdi tavamıza zeytinyağımızı koyuyoruz. Hemen üzerine ıspanağımızı ekliyoruz. Sonrasında kırmızı biberimiz ekliyoruz ve beraber soteliyoruz. Sebzelerimiz rengini çok fazla kaybetmeden içerisine makarnamızı ekliyoruz. Tam buğday makarnası tercih etmeye özellikle özen gösterin. Böylelikle bebeklerinizin iştah kontrolüne çok iyi destek olmuş olacaksınız. Yumurtamızı ekliyoruz ve kısık ateşte ağzı kapalı bir şekilde 10 dakika kadar pişiriyoruz. Pizza omletimizden harika kokular geliyor. Şu anda tarifimiz hazır. Ve karşınızda pizza omletimiz, afiyet olsun.

  ÖNEMLİ NOT

  Anne sütü bebekler için en iyisidir. Dünya Sağlık Örgütü, annelerin bebeklerini yaşamlarının ilk 6 ayında sadece emzirilmesini ve emzirmenin mümkün olduğu kadar devam ettirilmesini önermektedir.
  SMA OPTIPRO 3, 1 yaş üzerindeki bebek ve küçük çocukların özel beslenmesi ve diyetinin bir parçası olarak kullanılan devam sütüdür. Anne sütü yerine geçmez. Sağlık profesyoneli tarafından devam sütü önerildiği durumda hazırlama talimatlarına uygun şekilde kullanılmalıdır.  Bilgi niteliğindedir, daha detaylı bilgi için doktorunuza danışınız.

  ÖNEMLİ DUYURU

  İlk 6 ay sonrasında, anne sütü ile birlikte veya anne sütü ile beslemenin mümkün olmaması halinde besin değeri yüksek tamamlayıcı gıdaların verilmeye başlanması gerekmektedir. Bebeklerin farklı hızlarda büyümeleri nedeniyle, sağlık uzmanlarının, bebeklerin tamamlayıcı gıdaları almaya başlamaları açısından uygun zamanın belirlenmesi konusunda ebeveynlere tavsiyelerde bulunmaları gerekmektedir. SMA® OPTIPRO® 3 anne sütünün yerine geçmez ve yeterli tamamlayıcı gıdalar ile birlikte kullanıldığında, 1 yaşın üzerindeki sağlıklı küçük çocukların giderek çeşitlenen diyetlerinde gerekli olan temel besin öğelerini sağlamaya yardımcı olmak üzere üretilmiş devam sütüdür ve sağlık profesyoneli önerisi ile kullanılmalıdır.

  Bebekler için en iyisi anne sütüdür.