MyFeed Personalized Content
6-12 Aylık Bebek Gelişimi: Beslenme, Fiziksel, Uyku
Kahvaltı
Tarif
Favorilere ekle

7-12 Ay Bebekler için Yulaf Püresi Tarifi

1
Kolay
10dk
Malzemeler
 • 10 g yulaf ezmesi (un halinde)
 • 10 g organik üzüm pekmezi 
 • 10 g muz
Adım adım
 • 10dk
  Hazırlık
 • 10dk
  Toplam süre
 • Çılgın Püre

  Sevgili anneler, 7. aydan sonra bebeklerinize hem besleyici hem de lezzetli ara öğün alternatifleri yaratmak adına size çok keyifli bir tarif hazırladık. Tarifimiz çok basit, içerisinde muzumuz var. Yarım muz kullanıyoruz. Muzun yüksek potasyum içeriği bebeğinizin kalbinin çok daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. Önce muzumuzu çatalla eziyoruz, isterseniz blender’dan da geçirebilirsiniz. Özellikle yumuşak, kremsi bir kıvama gelmesi bizim için çok önemli çünkü bebeğinizin rahatlıkla tüketmesi adına bu önemli bir detay. Yulafımızı da incecik blender'dan geçirip karıştırıyoruz. Yulaf bebeklerinizin sindirim sistemine dost bir tahıldır. Son lezzet katıcı ve sağlık katıcı besinimize geldik: pekmez. Üzüm pekmezimizi de ekliyoruz ve böylelikle içerisine bitkisel demir de eklemiş olacağız. Hepsini karıştırıyoruz. Bebekleriniz iyi büyüsün, iyi yaşasın diye böyle lezzetli, sağlıklı tarifler yaratmak en büyük vazifemiz. Sevgili anneler, afiyet olsun, bebekleriniz sağlıkla büyüsün.

  ÖNEMLİ NOT

  Bebekler için en iyisi anne sütüdür. Emzirme, bebeklerin en iyi şekilde beslenmelerini ve hastalıklardan korunmalarını sağlar. Emzirme hazırlığı ve devamlılığı için annelerin gebelik sürecinde ve doğumdan sonra dengeli beslenmesi önemlidir. Kısmi olarak biberonla beslenmeye geçilmesi veya diğer besinlerin verilmesi emzirmeyi negatif etkileyebilir. Emzirme bir kez kesintiye uğradığı zaman geri dönüşü zordur. Emzirmenin mümkün olmadığı ya da yetersiz olduğu durumlarda yetkili sağlık profesyoneline danışılmalıdır. Sağlık profesyoneli tarafından bebek ya da devam sütü önerildiği durumda hazırlama talimatlarına uygun şekilde kullanılmalıdır.

  ÖNEMLİ DUYURU 

  İlk 6 ay sonrasında, anne sütü ile birlikte veya anne sütü ile beslemenin mümkün olmaması halinde besin değeri yüksek tamamlayıcı gıdaların verilmeye başlanması gerekmektedir. Bebeklerin farklı hızlarda büyümeleri nedeniyle, sağlık uzmanlarının, bebeklerin tamamlayıcı gıdaları almaya başlamaları açısından uygun zamanın belirlenmesi konusunda ebeveynlere tavsiyelerde bulunmaları gerekmektedir. SMA® OPTIPRO® 3 anne sütünün yerine geçmez ve yeterli tamamlayıcı gıdalar ile birlikte kullanıldığında, 1 yaşın üzerindeki sağlıklı küçük çocukların giderek çeşitlenen diyetlerinde gerekli olan temel besin öğelerini sağlamaya yardımcı olmak üzere üretilmiş devam sütüdür ve sağlık profesyoneli önerisi ile kullanılmalıdır.

  Bebekler için en iyisi anne sütüdür.

İlk 1000 Gün Kulübüne Katılın

MVP Logo

Annelik, ömür boyu süren bir yolculuktur.

 • Beslenme Kılavuzu

  Beslenme Kılavuzu

  Beslenme hakkında bilgi edinin

 • Uygulamalar

  Uygulamalar

  Özel pratik uygulamaları deneyin

 • Yardım Alın

  Yardım Alın

  Her zaman ihtiyacınız olan yardım ve cevapları alın