MyFeed Personalized Content
6-12 Aylık Bebek Gelişimi: Beslenme, Fiziksel, Uyku
Öğle Yemeği
Tarif
Favorilere ekle

10 Aylık Bebeklere Sebze Sevdiren Sihirli Sufle Tarifi

1
Kolay
30dk
Malzemeler

Sihirli Sufle (10. aydan sonra)

 • 200 g ıspanak
 • 50 g kuru soğan
 • 50 ml light süt
 • 30 g light kaşar peyniri
Adım adım
 • 15dk
  Hazırlık
 • 15dk
  Pişirme
 • 30dk
  Toplam süre
 • Sihirli Sufle

  Sevgili anneler, 12. aydan sonra sebze konusunda oldukça seçici olan bebeklerimize karşı mücadeleye devam ediyoruz. Yine sebze sevdiren bir tarifle karşınızdayız. Tarifimizin içerisinde ıspanak var. Ispanak bizim için çok değerli bir sebze. Biraz küçük parçalarla kesiyoruz. Evet, tavamıza zeytinyağımızı ekliyoruz. Hemen akabinde soğanımızı ekliyoruz.  Soğan ve sarımsağı artık 12. aydan sonra lütfen tariflerimizde sık sık kullanalım. Çünkü bebeklerinizin bağışıklığı için oldukça önemli. Soğan ve sarımsak bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirir. Sonrasında hemen ıspanaklarımızı ekliyoruz. Ispanak ısıl işlem gördüğü anda beşinci dakikadan itibaren hemen pişmeye başlamış oluyor. Besin değerini kaybetmemesi için daha uzun süre pişirmemelisiniz. İçerisine süt ekliyoruz. 50 ml kadar süt ekliyoruz ve sütümüzle beraber 5 dakika pişiriyoruz. Ispanaklarımız yumuşadıktan sonra daha fazla pişirmeden minik kaplara, ısıya dayanıklı kaplara yerleştiriyoruz. Tavada kalan yeşil sütümüzü de ekliyoruz çünkü onda şu anda çok özel sebze suyumuz var. Ve kaşar peynir, yağı azaltılmış kaşar peynirimizi ekliyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu tarifi 5 dakikada 180 derece önceden ısıttığımız fırında pişiriyoruz. Fırından harika kokular mı geliyor? Evet, çok güzel kokular geliyor. Hadi çıkaralım suflelerimizi. Ve suflelerimiz hazır, afiyet olsun.

  ÖNEMLİ NOT

  Bebekler için en iyisi anne sütüdür. Emzirme, bebeklerin en iyi şekilde beslenmelerini ve hastalıklardan korunmalarını sağlar. Emzirme hazırlığı ve devamlılığı için annelerin gebelik sürecinde ve doğumdan sonra dengeli beslenmesi önemlidir. Kısmi olarak biberonla beslenmeye geçilmesi veya diğer besinlerin verilmesi emzirmeyi negatif etkileyebilir. Emzirme bir kez kesintiye uğradığı zaman geri dönüşü zordur. Emzirmenin mümkün olmadığı ya da yetersiz olduğu durumlarda yetkili sağlık profesyoneline danışılmalıdır. Sağlık profesyoneli tarafından bebek ya da devam sütü önerildiği durumda hazırlama talimatlarına uygun şekilde kullanılmalıdır.

  ÖNEMLİ DUYURU 

  İlk 6 ay sonrasında, anne sütü ile birlikte veya anne sütü ile beslemenin mümkün olmaması halinde besin değeri yüksek tamamlayıcı gıdaların verilmeye başlanması gerekmektedir. Bebeklerin farklı hızlarda büyümeleri nedeniyle, sağlık uzmanlarının, bebeklerin tamamlayıcı gıdaları almaya başlamaları açısından uygun zamanın belirlenmesi konusunda ebeveynlere tavsiyelerde bulunmaları gerekmektedir. SMA® OPTIPRO® 3 anne sütünün yerine geçmez ve yeterli tamamlayıcı gıdalar ile birlikte kullanıldığında, 1 yaşın üzerindeki sağlıklı küçük çocukların giderek çeşitlenen diyetlerinde gerekli olan temel besin öğelerini sağlamaya yardımcı olmak üzere üretilmiş devam sütüdür ve sağlık profesyoneli önerisi ile kullanılmalıdır.

  Bebekler için en iyisi anne sütüdür.