MyFeed Personalized Content
1-3 Yaş
Kahvaltı
Tarif
Favorilere ekle

12-18 Aylık Bebek için Meyveli Krep Tarifi

2
Kolay
30dk
Malzemeler
 • 3-4 adet çilek
 • Yarım su bardağı inek sütü
 • Yarım su bardağı tam buğday unu
 • 3 çorba kaşığı esmer şeker
 • 1 yumurta
 • Yarım paket kabartma tozu
 • 1 paket vanilin
Adım adım
 • 20dk
  Hazırlık
 • 10dk
  Pişirme
 • 30dk
  Toplam süre
 • Meyveli Krep

  Tarifimiz bu sefer sevgili çocuklar için. Bütün anneler pankek yapmayı ve krep yapmayı mutlaka bilmesi gerekiyor. Ama dikkat edecekleri en önemli nokta tabii ki de pankekin içerisinde kullandıkları un. Tariflerimizi mutlaka tam buğday unuyla yapıyoruz. Çocuklarımıza tam gıda vermeye özen gösteriyoruz çünkü büyüme ve gelişmelerine tam buğday ununun desteği beyaz una göre çok daha fazla.

  Tarifimizin içinde tam buğday unumuz var, sütümüz var. Peki süt kullanabiliyor muyduk? Evet, bu dönemde, artık 1 yaştan itibaren çocuğumuza inek sütü kullanabiliriz. Tariflerimizin içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Burada önemli bir nokta var. Çocuklarımız 1 ila 3 yaş arasında maksimum 4 küp şekere kadar günlük beslenmelerinin içerisinde küp şekere yer verebiliriz. Esmer şeker tercih edebilirsiniz. Bu küp şekeri ortalama 1 çay kaşığı şeker ile 8 çay kaşığı şeker arasında şeker miktarı olarak da zihninizde canlandırabilirsiniz. Biz bu tarifin içerisinde 3 çorba kaşığı kadar esmer şeker kullanacağız. Ama aile boyu bir pankek hazırlamış olacağız. Tatlandırmak için ekstra lütfen meyve tercih etmeye çalışın.

  Önce yumurtamızı kırarak tarifimize başlıyoruz. İçerisine 3 çorba kaşığı kadar esmer şekerimizi kattık. Şimdi sıra yarım bardak kadar süt ekleyeceğiz. İçerisine bir paket vanilyamız var. Şimdi yarım su bardağı kadar da tam buğday unu ekleyeceğiz. Yarım paket kabartma tozu ekliyoruz. Malzememiz çok ağır olmasın diye önce bir çileği ekleyelim, ihtiyacımız varsa birazcık daha un ekleyeceğiz. Pankek hamuru krep hamuruna göre birazcık daha katı formda olması gerekiyor. Pankek hamurumuz hazır, çok az zeytinyağı ekliyoruz tavamıza. Pankek hamurumuzu tavaya alıyoruz ve ilk pankekimizi yapıyoruz. Verdiğimiz tarife göre dört tane pankek çıkacak. Sağlıklı tarifimiz hazır, afiyet olsun.

  ÖNEMLİ DUYURU 

  İlk 6 ay sonrasında, anne sütü ile birlikte veya anne sütü ile beslemenin mümkün olmaması halinde besin değeri yüksek tamamlayıcı gıdaların verilmeye başlanması gerekmektedir. Bebeklerin farklı hızlarda büyümeleri nedeniyle, sağlık uzmanlarının, bebeklerin tamamlayıcı gıdaları almaya başlamaları açısından uygun zamanın belirlenmesi konusunda ebeveynlere tavsiyelerde bulunmaları gerekmektedir. SMA® OPTIPRO® 3 anne sütünün yerine geçmez ve yeterli tamamlayıcı gıdalar ile birlikte kullanıldığında, 1 yaşın üzerindeki sağlıklı küçük çocukların giderek çeşitlenen diyetlerinde gerekli olan temel besin öğelerini sağlamaya yardımcı olmak üzere üretilmiş devam sütüdür ve sağlık profesyoneli önerisi ile kullanılmalıdır.

  Bebekler için en iyisi anne sütüdür.