MyFeed Personalized Content
1-3 Yaş
Öğle Yemeği
Tarif
Favorilere ekle

Devam Sütlü ile Çorba Tarifi 12-18 Aylık Bebek için

1
Orta
25dk
Malzemeler
 • 1 tatlı kaşığı esmer pirinç
 • 1/2 boy kabak
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı
 • 1/2 su bardağı
 • 3 ölçek devam sütü (12-18 ay arasına uygun)
Adım adım
 • 10dk
  Hazırlık
 • 15dk
  Pişirme
 • 25dk
  Toplam süre
 • Devam Sütlü Çorba

  İyi Büyüsün İyi Yaşasın mutfağımızdan hepinize merhaba. Buı tarifimizde çocuklarımız için 1 yaştan itibaren kullanabileceğiniz devam sütü ile hazırladığımız bir çorba tarifimiz var. Tarifimizin içerisinde esmer pirinç, kabak, zeytinyağı ve devam sütü kullanıyoruz. Tarifimizde devam sütünü üç ölçek kullanacağız.

  Öncelikle pirincimizi koyalım. İçerisine hemen kabağımızı ekleyeceğiz. İçerisine bir tatlı kaşığı civarında bir yağ ekleyeceğiz. Hepsini karıştırdıktan sonra içerisine sıcak suyumuzu ekleyeceğiz. Bir iki taşım kadar kaynaması gerekiyor, kabağımız biraz yumuşayacak. Pirincimiz yine aynı şekilde içinde özdeşleşmiş olsun istiyoruz. Bu çorbamızın en önemli özelliği, içerisinde yoğurt veya süte alternatif olarak devam sütü kullanıyor olmamız. Böylelikle zenginleştirilmiş bir çorba hazırlıyoruz. Nelerden mi zenginleştiriyoruz? Hem yağ asitleri bakımından hem de vitamin, mineraller bakımından zenginleştiriyoruz. 1 yaştan itibaren 3 yaşa kadar hazırladığımız çorbaların içerisinde, özellikle de böyle yoğurt çorbası kıvamında, süt çorbası kıvamında hazırladığımız çorbaların içerisine devam sütünü gönül rahatlığıyla katabilirsiniz. Ve böylelikle çocuğunuzu çok daha iyi beslemiş olacaksınız. Şimdi tarifimizi kenara alıyoruz. Detayımız var burada: Ilıdıktan sonra içine devam sütünü katacağız. Ve daha sonrasında da tekrar kaynatmadan çocuklarımıza tükettireceğiz. Çorbamızı şimdi bir miktar bekletiyoruz. Sonrasında devam sütümüzle çorbamızı karıştırdık ve çorbamız hazır. 1 yaştan itibaren çorbamızı çocuklarımızın beslenmesinde bulundurabiliriz. Neden böyle bir çorba hazırladık? Onlar iyi büyüsünler, iyi yaşasınlar diye.

  ÖNEMLİ DUYURU 

  İlk 6 ay sonrasında, anne sütü ile birlikte veya anne sütü ile beslemenin mümkün olmaması halinde besin değeri yüksek tamamlayıcı gıdaların verilmeye başlanması gerekmektedir. Bebeklerin farklı hızlarda büyümeleri nedeniyle, sağlık uzmanlarının, bebeklerin tamamlayıcı gıdaları almaya başlamaları açısından uygun zamanın belirlenmesi konusunda ebeveynlere tavsiyelerde bulunmaları gerekmektedir. SMA® OPTIPRO® 3 anne sütünün yerine geçmez ve yeterli tamamlayıcı gıdalar ile birlikte kullanıldığında, 1 yaşın üzerindeki sağlıklı küçük çocukların giderek çeşitlenen diyetlerinde gerekli olan temel besin öğelerini sağlamaya yardımcı olmak üzere üretilmiş devam sütüdür ve sağlık profesyoneli önerisi ile kullanılmalıdır.

  Bebekler için en iyisi anne sütüdür.